Hossove body Chicagu opäť nestačili

05.11.2011 Celý región

NEW YORK 5. novembra (WEBNOVINY) - Slovenský útočník Marián Hossa strelil v piatkovom stretnutí zámorskej hokejovej NHL gól po šikovnom nakorčuľovaní do ľavého kruhu a pridal asistenciu, ale jeho Chicago prehralo na ľade Tampy Bay 4:5 po predĺžení.

Všetkých osem gólov v riadnom hracom čase padlo v prostrednej tretine. Zo Slovákov si zlepšil štatistiky aj obranca Andrej Sekera z Buffala, ktorý sa prihrávkou podieľal na prvom góle v domácom zápase s Calgary, keď v 8. min pekne potiahol puk cez celé stredné pásmo, a napokon sa mohol radovať z tesného víťazstva 2:1.

"Prestrelka" sa konala v Dallase, ktorý zdolal Colorado 7:6 po predĺžení. V piatok sa blysli hetrikom, celkovo len piatym a šiestym v tejto sezóne, Steven Stamkos (Tampa Bay) a Matt Duchene (Colorado).

Výsledky piatkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Tampa Bay - Chicago 5:4 po predĺžení (0:0, 4:4, 0:0 - 1:0) - Marián Hossa (Chicago) 1+1
Buffalo - Calgary 2:1 (1:0, 0:0, 1:1) - Andrej Sekera (Buffalo) 0+1
Ottawa - Montreal 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Carolina - Washington 1:5 (1:0, 0:2, 0:3)
Dallas - Colorado 7:6 po predĺžení (0:2, 4:2, 2:2 - 1:0)
St. Louis - Vancouver 3:2 (1:1, 1:0, 1:1)